LAMBÆK HOLDING ApS
CVR 27218687 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
LAMBÆK HOLDING ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Taastrup. Virksomheden er registreret i branchen udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber, heraf 1 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 15,1 mio. kr. og et resultat på 3,2 mio. kr.. Direktør: Allan Anis Lambæk.
Konkursrisiko for LAMBÆK HOLDING ApS
0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 27 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 27218687
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (23 år)
- Adresse
- Malervej 4
2630 Taastrup - Kommune
- Høje-Taastrup
- Branche
- Udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning (433300)
Konkurser i branchen: Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed - Selskabskapital
- 125 t.kr.
- Ansatte
- 0 (2014)
- Revisor
- TREKRONER REVISION A/S - GODKENDTE REVISORER
- Revision fravalgt
- Nej
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 1 af 23 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 90,7 % |
| Likviditetsgrad | 430 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 1 |
| Direktørskift i alt | 1 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 5 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -15 t.kr. | -14 t.kr. | -14 t.kr. |
| Årets resultat | 3,2 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 2,0 mio. kr. |
| Egenkapital | 15,1 mio. kr. | 13,0 mio. kr. | 11,5 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 16,7 mio. kr. | 14,0 mio. kr. | 12,0 mio. kr. |
| Likvider | 2,5 mio. kr. | 2,1 mio. kr. | – |
| Kortfristet gæld | 1,5 mio. kr. | 948 t.kr. | – |
| Skyldig skat | 1,1 mio. kr. | 194 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 0 | 0 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Revisionspåtegning · Trekroner Revision A/S.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 168 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 177 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 138 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 135 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 172 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 88 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 240 | For sent | |
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 146 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 143 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 151 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 134 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 138 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 147 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 134 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 81 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 82 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 101 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 125 | ||
| 01.01.2007 – 31.12.2007 | 182 | ||
| 01.01.2006 – 31.12.2006 | 182 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Allan Anis Lambæk | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Allan Anis Lambæk | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Allan Anis Lambæk | ||
| Revisor | TREKRONER REVISION A/S - GODKENDTE REVISORER | Nuværende | |
| Revisor | PJ REVISION ApS REGISTREREDE REVISORER | ||
| Revisor | Revisionsfirma Bent Andrup | ||
| Stifter | Allan Anis Lambæk | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Allan Anis Lambæk – 4 andre selskaber
- BSC-GULV STRIP IVS Opløst
- K.D. GULVE A/S Aktiv
- LAMBÆK GULVE A/S Aktiv
- Lambæk Ejendom ApS Aktiv
Adressehistorik (5 flytninger)
| Malervej 4, 2630 Taastrup | |
| Baldersbækvej 44, 2635 Ishøj | |
| Rugvænget 21E, 2630 Taastrup | |
| C.F. Møllers Allé 60, 11. tv, 2300 København S | |
| Tingvej 16B, 4000 Roskilde | |
| Borgediget 20, 2. tv, 4000 Roskilde |
Tidligere navne
| LAMBÆK HOLDING ApS | – nu |
| LAMBÆK GULVE OG UDLEJNING ApS | – |
| LAMBÆK GULVE ApS | – |
| LAMBÆK GULVE ApS UNDER STIFTELSE | – |
Ansatte pr. år
Andre virksomheder på samme adresse
- VENTILATIONSSELSKABET AF 7. JULI 2005 ApS Konkurs
- K.D. GULVE A/S Aktiv
- LAMBÆK GULVE A/S Aktiv
- Lambæk Ejendom ApS Aktiv
- NAVADAN A/S Fusioneret
Lignende virksomheder i Høje-Taastrup
- REEL GULVSERVICE. BYG OG RENOVERING ApS Taastrup
- Bela Gruppen ApS Taastrup
- DinLokaleGulvsliber ApS Taastrup
- Juto Gulve ApS Hedehusene
- Nordisk Renhed og Bygg ApS Hedehusene
- Sjællands Gulventreprise Aps Hedehusene
- Hennings Gulvservice A/S Taastrup
- Danish Floor System ApS Hedehusene
- Lundbergs Gulvbelægnings Eftf. ApS Hedehusene
- PS GULVE ApS Taastrup
- LAMBÆK GULVE A/S Taastrup
- CLAY GULVSERVICE ApS Taastrup
Spørgsmål og svar om LAMBÆK HOLDING ApS
Er LAMBÆK HOLDING ApS gået konkurs?
Nej, LAMBÆK HOLDING ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for LAMBÆK HOLDING ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i LAMBÆK HOLDING ApS?
Allan Anis Lambæk er direktør i LAMBÆK HOLDING ApS.
Hvem er revisor for LAMBÆK HOLDING ApS?
LAMBÆK HOLDING ApS har senest anvendt TREKRONER REVISION A/S - GODKENDTE REVISORER.
Hvornår blev LAMBÆK HOLDING ApS stiftet?
LAMBÆK HOLDING ApS blev stiftet 1. januar 2003.
Hvad er egenkapitalen i LAMBÆK HOLDING ApS?
Egenkapitalen var 15,1 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.