SHOOT AND INVEST ApS
CVR 26818834 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
SHOOT AND INVEST ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i København Ø. Virksomheden er registreret i branchen formueforvaltning. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber, heraf 3 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 11,0 mio. kr. og et resultat på 242 t.kr.. Direktør: Thomas Stage Ibsen.
Konkursrisiko for SHOOT AND INVEST ApS
0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 15 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 26818834
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (24 år)
- Adresse
- c/o eva seo andesen, Østerbrogade 108, 4. tv
2100 København Ø - Kommune
- København
- Branche
- Formueforvaltning (663000)
Konkurser i branchen: Produktion af film og videofilm - Selskabskapital
- 125 t.kr.
- Revisor
- CHRISTENSEN KJÆRULFF STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB
- Revision fravalgt
- Nej
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 3 af 23 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 92,9 % |
| Likviditetsgrad | 1.256 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 1 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 3 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -79 t.kr. | -56 t.kr. | -65 t.kr. |
| Årets resultat | 242 t.kr. | 1,7 mio. kr. | 367 t.kr. |
| Egenkapital | 11,0 mio. kr. | 10,9 mio. kr. | 9,2 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 11,9 mio. kr. | 11,0 mio. kr. | 9,4 mio. kr. |
| Likvider | 1,1 mio. kr. | 1,4 mio. kr. | – |
| Kortfristet gæld | 846 t.kr. | 138 t.kr. | – |
| Skyldig skat | 43 t.kr. | – | – |
| Gns. ansatte | 1 | 1 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Erklæring om udvidet gennemgang · Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 181 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 185 | For sent | |
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 182 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 184 | For sent | |
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 181 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 145 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 190 | For sent | |
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 160 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 171 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 139 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 160 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 153 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 140 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 155 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 179 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 173 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 174 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 180 | ||
| 01.01.2007 – 31.12.2007 | 172 | ||
| 01.01.2006 – 31.12.2006 | 178 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Thomas Stage Ibsen | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Thomas Stage Ibsen | Nuværende | |
| Revisor | CHRISTENSEN KJÆRULFF STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | Nuværende | |
| Revisor | CHRISTENSEN KJÆRULFF STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Revisor | MJAKP P/S | ||
| Stifter | Thomas Stage Ibsen | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Thomas Stage Ibsen – 6 andre selskaber, heraf 1 konkurs
- Great Expectations Capital A/S Konkurs 03.12.2019
- IBSEN & CO ApS Opløst
- METI HOLDING ApS Opløst
- O and I Holding ApS Fusioneret
- Opportunities and investments ApS Opløst
- PIBSEN ApS Opløst
Adressehistorik (4 flytninger)
| c/o eva seo andesen, Østerbrogade 108, 4. tv, 2100 København Ø | |
| c/o Lars Oxfeldt Mortensen, Abildgaardsgade 38, 2100 København Ø | |
| Bregentved Alle 9, 2820 Gentofte | |
| Prins Valdemars Vej 26, 2820 Gentofte | |
| Kildeskovsvej 41, 2820 Gentofte |
Andre virksomheder på samme adresse
- FOFJT ApS Tvangsopløst
- Flups Holding ApS Aktiv
- KOLDBY OPTIK, ØSTERBROGADE 108 ApS Aktiv
- Sandgren Group ApS Aktiv
Lignende virksomheder i København
- GUNNAR WILLE ApS Valby
- WAVECARE ApS Valby
- NORDISK FILM A/S Valby
- Zusammen Agency ApS København N
- Altomar Film ApS København S
- Danish Guy Media ApS Brønshøj
- 5 Production ApS København V
- Paper Moon Stories ApS København Ø
- September Works ApS København N
- GRACKLE FILMS ApS København V
- Supersonic Horror 3 ApS København K
- Supersonic Horror 1 ApS København K
Spørgsmål og svar om SHOOT AND INVEST ApS
Er SHOOT AND INVEST ApS gået konkurs?
Nej, SHOOT AND INVEST ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for SHOOT AND INVEST ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i SHOOT AND INVEST ApS?
Thomas Stage Ibsen er direktør i SHOOT AND INVEST ApS.
Hvem er revisor for SHOOT AND INVEST ApS?
SHOOT AND INVEST ApS har senest anvendt CHRISTENSEN KJÆRULFF STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB.
Hvornår blev SHOOT AND INVEST ApS stiftet?
SHOOT AND INVEST ApS blev stiftet 16. september 2002.
Hvad er egenkapitalen i SHOOT AND INVEST ApS?
Egenkapitalen var 11,0 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.