MØLLERS SNEDKER- & TØMRERFORRETNING ApS
CVR 26683467 · Anpartsselskab · Aktiv · Middel risiko
MØLLERS SNEDKER- & TØMRERFORRETNING ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Aabenraa. Virksomheden er registreret i branchen tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter. Vores model estimerer en konkursrisiko på 2,6 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 1,9 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 360 t.kr. og et resultat på 135 t.kr.. Direktør: Claus Amstrup Møller.
Konkursrisiko for MØLLERS SNEDKER- & TØMRERFORRETNING ApS
1,9 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 86 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 26683467
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (24 år)
- Adresse
- Brunbjergparken 101
6200 Aabenraa - Kommune
- Aabenraa
- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
Konkurser i branchen: Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed - Selskabskapital
- 225 t.kr.
- Ansatte
- 5 (2018)
- Revisor
- SØNDERJYLLANDS REVISION STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB
- Revision fravalgt
- Nej
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 1 af 24 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 44,8 % |
| Likviditetsgrad | 170 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 2 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 1,2 mio. kr. | 2,1 mio. kr. | 1,8 mio. kr. |
| Årets resultat | 135 t.kr. | 427 t.kr. | 402 t.kr. |
| Egenkapital | 360 t.kr. | 652 t.kr. | 627 t.kr. |
| Aktiver i alt | 804 t.kr. | 1,4 mio. kr. | 1,2 mio. kr. |
| Likvider | 0 kr. | 270 t.kr. | – |
| Kortfristet gæld | 443 t.kr. | 766 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 3 | 4 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Revisionspåtegning · Sønderjyllands Revision, Statsautoriseret revisionsaktieselskab.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 174 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 157 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 171 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 164 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 160 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 168 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 160 | ||
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 156 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 159 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 151 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 152 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 152 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 149 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 155 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 171 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 159 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 167 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 161 | ||
| 01.01.2007 – 31.12.2007 | 168 | ||
| 01.01.2006 – 31.12.2006 | 168 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Claus Amstrup Møller | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | AMSTRUP MØLLER HOLDING ApS | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Claus Amstrup Møller | ||
| Revisor | SØNDERJYLLANDS REVISION STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | Nuværende | |
| Stifter | Claus Amstrup Møller | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Claus Amstrup Møller – 3 andre selskaber
- AGRO 2014 INVEST ApS Opløst
- AMSTRUP MØLLER HOLDING ApS Aktiv
- BJS af 20.03.2026 ApS Aktiv
Adressehistorik (3 flytninger)
| Brunbjergparken 101, 6200 Aabenraa | |
| Brunbjergparken 101, 6200 Aabenraa | |
| Brunbjergparken 101, 6200 Aabenraa | |
| Løjt Nørregade 34, 6200 Aabenraa |
Ansatte pr. år
Andre virksomheder på samme adresse
- AMSTRUP MØLLER HOLDING ApS Aktiv
- BJS af 20.03.2026 ApS Aktiv
Lignende virksomheder i Aabenraa
- ERLING ANDERSEN. SNEDKER- & TØMRERFORRETNING A/S Aabenraa
- ERNST ANDERSEN TØMRER- OG SNEDKERFORRETNING ApS Bylderup-Bov
- ASX 3640 ApS Rødekro
- Sydjysk Mandskab & Montage ApS Padborg
- Hylleborg Byg ApS Rødekro
- Edemann Tømrer & Montage ApS Tinglev
- THIEMER'S TØMRERFIRMA ApS Aabenraa
- Bang & Laursen ApS Aabenraa
- TØMRER LILJEGREN Aps Padborg
- Byggemester N.T. ApS Tinglev
- Dit Jyske Tømrersjak ApS Rødekro
- CK Tømrer & Snedker ApS Bylderup-Bov
Spørgsmål og svar om MØLLERS SNEDKER- & TØMRERFORRETNING ApS
Er MØLLERS SNEDKER- & TØMRERFORRETNING ApS gået konkurs?
Nej, MØLLERS SNEDKER- & TØMRERFORRETNING ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for MØLLERS SNEDKER- & TØMRERFORRETNING ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 2,6 % inden for de næste 12 måneder (middel risiko), hvilket er 1,9 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i MØLLERS SNEDKER- & TØMRERFORRETNING ApS?
Claus Amstrup Møller er direktør i MØLLERS SNEDKER- & TØMRERFORRETNING ApS.
Hvem er revisor for MØLLERS SNEDKER- & TØMRERFORRETNING ApS?
MØLLERS SNEDKER- & TØMRERFORRETNING ApS har senest anvendt SØNDERJYLLANDS REVISION STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB.
Hvornår blev MØLLERS SNEDKER- & TØMRERFORRETNING ApS stiftet?
MØLLERS SNEDKER- & TØMRERFORRETNING ApS blev stiftet 28. juni 2002.
Hvad er egenkapitalen i MØLLERS SNEDKER- & TØMRERFORRETNING ApS?
Egenkapitalen var 360 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.