TANDLÆGE ANNE-METTE KROMANN ApS
CVR 26673992 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
TANDLÆGE ANNE-METTE KROMANN ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Odense NV. Virksomheden er registreret i branchen tandlægers aktiviteter. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 15,6 mio. kr. og et resultat på 2,1 mio. kr.. Direktør: Anne-Mette Kromann.
Konkursrisiko for TANDLÆGE ANNE-METTE KROMANN ApS
0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 0 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 26673992
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (24 år)
- Adresse
- Rugvang 40
5210 Odense NV - Kommune
- Odense
- Branche
- Tandlægers aktiviteter (862300)
Konkurser i branchen: Praktiserende tandlæger - Selskabskapital
- 909 t.kr.
- Ansatte
- 6 (2018)
- Revisor
- Baker Tilly Denmark
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 1 af 24 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 95,1 % |
| Likviditetsgrad | 2.059 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 1 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 3 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 4,1 mio. kr. | 3,1 mio. kr. | 3,4 mio. kr. |
| Årets resultat | 2,1 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 1,4 mio. kr. |
| Egenkapital | 15,6 mio. kr. | 13,7 mio. kr. | 12,0 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 16,4 mio. kr. | 14,1 mio. kr. | 12,6 mio. kr. |
| Likvider | 3,9 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | – |
| Kortfristet gæld | 790 t.kr. | 395 t.kr. | – |
| Skyldig skat | 402 t.kr. | 0 kr. | – |
| Gns. ansatte | 2 | 2 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · Baker Tilly Denmark.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 140 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 132 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 144 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 146 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 145 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 174 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 177 | ||
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 147 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 155 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 144 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 168 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 146 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 155 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 142 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 150 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 146 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 147 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 159 | ||
| 01.01.2007 – 31.12.2007 | 171 | ||
| 01.01.2006 – 31.12.2006 | 144 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Anne-Mette Kromann | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Anne-Mette Kromann | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Anne-Mette Kromann | ||
| Ejer (100 %) | Tandlæge Anne-Mette Kromann Holding ApS | ||
| Revisor | LEO OLSEN & DALGAARD STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Revisor | HUNDERUP HOLDING GODKENDT REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Stifter | Anne-Mette Kromann | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Anne-Mette Kromann – 2 andre selskaber
- Solcellecarporte Danmark ApS Aktiv
- Tandlæge Anne-Mette Kromann Holding ApS Fusioneret
Adressehistorik (1 flytninger)
| Rugvang 40, 5210 Odense NV | |
| Rugvang 40, 5210 Odense NV |
Tidligere navne
| TANDLÆGE ANNE-METTE KROMANN ApS | – nu |
| TANDLÆGE ANNE-METTE KROMANN ApS UNDER STIFTELSE | – |
Ansatte pr. år
Andre virksomheder på samme adresse
- Dominos Pizza Odense ApS Konkurs
- Tandlæge Anne-Mette Kromann Holding ApS Fusioneret
- Tarup-Paarup Køreskole ApS Aktiv
Lignende virksomheder i Odense
- Tandplejer Amina ApS Odense NØ
- Tandlægeselskabet Magda Aniko-Wlodarczyk ApS Odense S
- Specialtandlægeselskabet Rasmus Ryhl ApS Odense M
- Jihan Holding ApS Agedrup
- Tandplejerselskabet Farida Naimi ApS Odense SV
- Tandlægeselskabet Raouf ApS Odense C
- Skibhus Tandlægerne ApS Odense C
- Tandlægerne Nord-smil.dk Odense ApS Odense C
- Tandlægeselskabet Colosseum Slotsgade 18 Odense ApS Odense C
- Tandlægeselskabet Godt Smil Odense M ApS Odense M
- Specialtandlæge Chr. Per Rank's Eftf. ApS Odense C
- Tandlægeselskabet Colosseumklinikken Odense ApS Odense C
Spørgsmål og svar om TANDLÆGE ANNE-METTE KROMANN ApS
Er TANDLÆGE ANNE-METTE KROMANN ApS gået konkurs?
Nej, TANDLÆGE ANNE-METTE KROMANN ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for TANDLÆGE ANNE-METTE KROMANN ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i TANDLÆGE ANNE-METTE KROMANN ApS?
Anne-Mette Kromann er direktør i TANDLÆGE ANNE-METTE KROMANN ApS.
Hvem er revisor for TANDLÆGE ANNE-METTE KROMANN ApS?
TANDLÆGE ANNE-METTE KROMANN ApS har senest anvendt Baker Tilly Denmark.
Hvornår blev TANDLÆGE ANNE-METTE KROMANN ApS stiftet?
TANDLÆGE ANNE-METTE KROMANN ApS blev stiftet 1. januar 2002.
Hvad er egenkapitalen i TANDLÆGE ANNE-METTE KROMANN ApS?
Egenkapitalen var 15,6 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.