IT 2 INVEST ApS
CVR 26541492 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
IT 2 INVEST ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Aalborg. Virksomheden er registreret i branchen investering for egen regning. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber, heraf 1 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (30.09.2025) viser en egenkapital på 3,2 mio. kr. og et resultat på 86 t.kr.. Direktør: Annemarie Lomartire.
Konkursrisiko for IT 2 INVEST ApS
0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 27 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 26541492
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (24 år)
- Adresse
- c/o Annemarie Lomartire, Skolebakken 26
9000 Aalborg - Kommune
- Aalborg
- Branche
- Investering for egen regning (649910)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber - Selskabskapital
- 125 t.kr.
- Revisor
- RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 3 af 23 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 99,4 % |
| Likviditetsgrad | 17.866 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 1 |
| Direktørskift i alt | 3 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 1 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -16 t.kr. | -16 t.kr. | -17 t.kr. |
| Årets resultat | 86 t.kr. | 308 t.kr. | 125 t.kr. |
| Egenkapital | 3,2 mio. kr. | 3,3 mio. kr. | 3,2 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 3,2 mio. kr. | 3,3 mio. kr. | 3,2 mio. kr. |
| Likvider | 115 kr. | 196 t.kr. | – |
| Kortfristet gæld | 18 t.kr. | 26 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 0 | – | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.10.2024 – 30.09.2025 | 182 | ||
| 01.10.2023 – 30.09.2024 | 178 | ||
| 01.10.2022 – 30.09.2023 | 23 | ||
| 01.10.2021 – 30.09.2022 | 182 | ||
| 01.10.2020 – 30.09.2021 | 158 | ||
| 01.10.2019 – 30.09.2020 | 152 | ||
| 01.10.2018 – 30.09.2019 | 151 | ||
| 01.10.2017 – 30.09.2018 | 157 | ||
| 01.10.2016 – 30.09.2017 | 331 | For sent | |
| 01.10.2015 – 30.09.2016 | 154 | ||
| 01.10.2014 – 30.09.2015 | 119 | ||
| 01.10.2013 – 30.09.2014 | 146 | ||
| 01.10.2012 – 30.09.2013 | 149 | ||
| 01.10.2011 – 30.09.2012 | 158 | ||
| 01.10.2010 – 30.09.2011 | 159 | ||
| 01.10.2009 – 30.09.2010 | 152 | ||
| 01.10.2008 – 30.09.2009 | 141 | ||
| 01.10.2007 – 30.09.2008 | 148 | ||
| 01.10.2006 – 30.09.2007 | 145 | ||
| 01.10.2005 – 30.09.2006 | 157 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Annemarie Lomartire | Nuværende | |
| Direktør | Morten Bach Møller | ||
| Direktør | Annemarie Lomartire | ||
| Ejer (100 %) | Annemarie Lomartire | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Morten Bach Møller | ||
| Revisor | RSM DANMARK STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB | ||
| Revisor | RSM DANMARK STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB | ||
| Stifter | Morten Bach Møller | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Annemarie Lomartire – 1 andre selskaber
- Pazemaker ApS Aktiv
Morten Bach Møller – 4 andre selskaber
- CTEK A/S Fusioneret
- DYNAWAY A/S Aktiv
- PGM INVEST ApS Aktiv
- THY DATA MANAGEMENT ApS Opløst
Adressehistorik (3 flytninger)
| c/o Annemarie Lomartire, Skolebakken 26, 9000 Aalborg | |
| c/o Annemarie Lomartire, Svanehøj 10, st. th, 9000 Aalborg | |
| c/o Thy Data Center, Fogedsvej 1, 7700 Thisted | |
| c/o Morten Bach Møller, Engvej 32, 7700 Thisted |
Andre virksomheder på samme adresse
- Pazemaker ApS Aktiv
Lignende virksomheder i Aalborg
- SAFO INVEST A/S Aalborg
- VENUS INVESTERING & ADMINISTRATION ApS Hals
- Investor Gruppen A/S Aalborg
- MATA Invest ApS Aalborg
- RESPONS INVEST ApS Tylstrup
- F. H. V. HOLDING ApS Vodskov
- BEN INVEST ApS Aalborg
- LILLE NORGE INVEST A/S Klarup
- FINN J. JENSEN A/S Aalborg
- DANIMEX ApS Gistrup
- TH. FAABORG ApS Aalborg
- Mavenue Capital ApS Aalborg
Spørgsmål og svar om IT 2 INVEST ApS
Er IT 2 INVEST ApS gået konkurs?
Nej, IT 2 INVEST ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for IT 2 INVEST ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i IT 2 INVEST ApS?
Annemarie Lomartire er direktør i IT 2 INVEST ApS.
Hvem er revisor for IT 2 INVEST ApS?
IT 2 INVEST ApS har senest anvendt RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab.
Hvornår blev IT 2 INVEST ApS stiftet?
IT 2 INVEST ApS blev stiftet 2. april 2002.
Hvad er egenkapitalen i IT 2 INVEST ApS?
Egenkapitalen var 3,2 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 30. september 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.