HIGH HOPES ACCUMULATION ApS
CVR 26170648 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
HIGH HOPES ACCUMULATION ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Mariager. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber, heraf 1 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 6,8 mio. kr. og et resultat på -123 t.kr.. Direktør: Lars Malling.
Konkursrisiko for HIGH HOPES ACCUMULATION ApS
0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 0 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 26170648
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (25 år)
- Adresse
- Digtervænget 141
9550 Mariager - Kommune
- Mariagerfjord
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber - Selskabskapital
- 250 t.kr.
- Revisor
- PricewaterhouseCoopersStatsautoriseret Revisionspartnerselskab
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 1 af 24 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 99,8 % |
| Likviditetsgrad | 57.025 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 1 |
| Andre selskaber på adressen | 1 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -36 t.kr. | -30 t.kr. | -31 t.kr. |
| Årets resultat | -123 t.kr. | 298 t.kr. | 300 t.kr. |
| Egenkapital | 6,8 mio. kr. | 7,2 mio. kr. | 7,0 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 6,8 mio. kr. | 7,3 mio. kr. | 7,0 mio. kr. |
| Likvider | 10 t.kr. | 35 t.kr. | – |
| Kortfristet gæld | 11 t.kr. | 145 t.kr. | – |
| Skyldig skat | 945 kr. | 135 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 0 | – | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · PricewaterhouseCoopersStatsautoriseret Revisionspartnerselskab.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 78 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 142 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 113 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 145 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 178 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 180 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 244 | For sent | |
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 160 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 155 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 142 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 162 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 159 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 155 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 158 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 157 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 160 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 167 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 159 | ||
| 01.01.2007 – 31.12.2007 | 143 | ||
| 01.01.2006 – 31.12.2006 | 126 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Lars Malling | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Lars Malling | Nuværende | |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS SERVICES STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS SERVICES STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB | ||
| Stifter | Lars Malling | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Lars Malling – 18 andre selskaber, heraf 2 konkurs
- NORDICX A/S Konkurs 14.02.2011
- SCANUX A/S Konkurs 08.07.2010
- AKTIV BOLIG ApS Opløst
- Erhvervshuset Ved Banen A/S Aktiv
- GTI INVEST ApS Aktiv
- GTI Sun Power ApS Opløst
- Gl. Buurholt ApS Aktiv
- HBR Ejendomsinvest ApS Aktiv
- HIGH HOPES INVEST ApS Aktiv
- Hadsund Erhvervspark A/S Aktiv
- Kræn-Bruun ApS Aktiv
- P-3 REKLAME A/S Opløst
- Play the Game ApS Aktiv
- SHAPE IT A/S Opløst
- VED HAVNEN A/S Aktiv
- Vision Field Care ApS Aktiv
- Vision Field Care Holding ApS Aktiv
- ZZZERO ApS Opløst
Adressehistorik (2 flytninger)
| Digtervænget 141, 9550 Mariager | |
| Digtervænget 141, 9550 Mariager | |
| Digtervænget 95, 9550 Mariager |
Tidligere navne
| HIGH HOPES ACCUMULATION ApS | – nu |
| LA. M. HOLDING ApS | – |
Andre virksomheder på samme adresse
- HIGH HOPES INVEST ApS Aktiv
Lignende virksomheder i Mariagerfjord
- JC AF 17/2 2003 ApS Mariager
- S.E.O. HOLDING ApS Hadsund
- LHN DØSTRUP HOLDING ApS Hobro
- KURT VESTERGAARD FINANS ApS Hobro
- JØRGEN JOHNSEN. HOBRO ApS Hobro
- KIKI HOLDING APS Hobro
- Felix Arden 3 ApS Arden
- Wolleo ApS Mariager
- Greenland Group Holding ApS Hadsund
- PNT Holding group ApS Arden
- LKC Hobro Holding ApS Hobro
- New Tech Solutions ApS Mariager
Spørgsmål og svar om HIGH HOPES ACCUMULATION ApS
Er HIGH HOPES ACCUMULATION ApS gået konkurs?
Nej, HIGH HOPES ACCUMULATION ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for HIGH HOPES ACCUMULATION ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i HIGH HOPES ACCUMULATION ApS?
Lars Malling er direktør i HIGH HOPES ACCUMULATION ApS.
Hvem er revisor for HIGH HOPES ACCUMULATION ApS?
HIGH HOPES ACCUMULATION ApS har senest anvendt PricewaterhouseCoopersStatsautoriseret Revisionspartnerselskab.
Hvornår blev HIGH HOPES ACCUMULATION ApS stiftet?
HIGH HOPES ACCUMULATION ApS blev stiftet 11. juli 2001.
Hvad er egenkapitalen i HIGH HOPES ACCUMULATION ApS?
Egenkapitalen var 6,8 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.