ANCHERS HOLDING ApS
CVR 26074533 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
ANCHERS HOLDING ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Rødovre. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber, heraf 1 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 16,3 mio. kr. og et resultat på 2,3 mio. kr.. Direktør: Henrik Ancher.
Konkursrisiko for ANCHERS HOLDING ApS
0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 6 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 26074533
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (25 år)
- Adresse
- Tørringvej 16
2610 Rødovre - Kommune
- Rødovre
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber - Selskabskapital
- 125 t.kr.
- Revisor
- REVISIONSFIRMAET PER KRONBORG REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB
- Revision fravalgt
- Nej
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 3 af 25 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 99,9 % |
| Likviditetsgrad | 47.123 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 13 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 2,2 mio. kr. | -335 t.kr. | 1,5 mio. kr. |
| Årets resultat | 2,3 mio. kr. | -329 t.kr. | 395 t.kr. |
| Egenkapital | 16,3 mio. kr. | 14,0 mio. kr. | 26,7 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 16,3 mio. kr. | 14,0 mio. kr. | 35,7 mio. kr. |
| Likvider | 1,8 mio. kr. | 1,5 mio. kr. | – |
| Kortfristet gæld | 19 t.kr. | 21 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 0 | – | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Den uafhængige revisors erklæring · Revisionsfirmaet Per KronborgRegistreret Revisionanpartsselskab.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 180 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 178 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 176 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 134 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 182 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 123 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 190 | For sent | |
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 119 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 148 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 118 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 137 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 110 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 176 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 160 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 169 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 174 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 179 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 181 | ||
| 01.01.2007 – 31.12.2007 | 170 | ||
| 01.01.2006 – 31.12.2006 | 154 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Henrik Ancher | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Henrik Ancher | Nuværende | |
| Revisor | REVISIONSFIRMAET PER KRONBORG REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB | Nuværende | |
| Revisor | Finn Rützou | ||
| Revisor | Per Kronborg Jensen | ||
| Stifter | Henrik Ancher | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Henrik Ancher – 24 andre selskaber
- A AUTO ApS Aktiv
- AG Gulve ApS Aktiv
- AG Gulve Erhverv A/S Fusioneret
- Anchers Gulvservice ApS Fusioneret
- Anchers Gulvservice ApS Aktiv
- Ejendoms Invest 2020 ApS Aktiv
- Julie 2107 Holding ApS Aktiv
- Kvali.dk ApS Aktiv
- NTG Air & Ocean A/S Aktiv
- NTG GLOBAL HOLDING ApS Fusioneret
- NTG PROJECTS A/S Aktiv
- Natascha 3008 Holding ApS Aktiv
- Natjul Holding ApS Aktiv
- Nørby ApS Aktiv
- Projekt A/S Aktiv
- Projekt Entreprise A/S Aktiv
- RH Ejendomme 2020 ApS Aktiv
- RIK Byg A/S Aktiv
- RIK Byg Indeklima ApS Aktiv
- SCANCARGO SEA & AIR DENMARK A/S Fusioneret
- Tørringvej 16-18 ApS Aktiv
- Tørringvej 20 ApS Aktiv
- VB Murer ApS Aktiv
- VM Maler ApS Aktiv
Adressehistorik (1 flytninger)
| Tørringvej 16, 2610 Rødovre | |
| Tørringvej 20, 2610 Rødovre |
Tidligere navne
| ANCHERS HOLDING ApS | – nu |
| ANCHER'S HOLDING ApS | – |
Andre virksomheder på samme adresse
- Ejendoms Invest 2020 ApS Aktiv
- Julie 2107 Holding ApS Aktiv
- Kvali.dk ApS Aktiv
- Natascha 3008 Holding ApS Aktiv
- Natjul Holding ApS Aktiv
- Nørby ApS Aktiv
- RH Ejendomme 2020 ApS Aktiv
- RIK Byg A/S Aktiv
- RIK Byg Indeklima ApS Aktiv
- Tørringvej 16-18 ApS Aktiv
- Tørringvej 20 ApS Aktiv
- VB Murer ApS Aktiv
- VM Maler ApS Aktiv
Lignende virksomheder i Rødovre
- KLIELCO KØLESERVICE ApS Rødovre
- DETOGEN A/S Rødovre
- OMEGNENS VVS HOLDING ApS Rødovre
- CAHEMO HOLDING ApS Rødovre
- GEOKON HOLDING A/S Rødovre
- MEH ApS Rødovre
- Guterud 1626 Invest ApS Rødovre
- C-Cesar Holding ApS Rødovre
- EE Humle Holding ApS Rødovre
- Holdingselskab 19 ApS Rødovre
- Casper S ApS Rødovre
- SRC Ventures ApS Rødovre
Spørgsmål og svar om ANCHERS HOLDING ApS
Er ANCHERS HOLDING ApS gået konkurs?
Nej, ANCHERS HOLDING ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for ANCHERS HOLDING ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i ANCHERS HOLDING ApS?
Henrik Ancher er direktør i ANCHERS HOLDING ApS.
Hvem er revisor for ANCHERS HOLDING ApS?
ANCHERS HOLDING ApS har senest anvendt REVISIONSFIRMAET PER KRONBORG REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB.
Hvornår blev ANCHERS HOLDING ApS stiftet?
ANCHERS HOLDING ApS blev stiftet 10. juni 2001.
Hvad er egenkapitalen i ANCHERS HOLDING ApS?
Egenkapitalen var 16,3 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.