RUBÆK & CO. HOLDING ApS
CVR 25502698 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
RUBÆK & CO. HOLDING ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Stenløse. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 25,2 mio. kr. og et resultat på -146 t.kr.. Direktør: Christian Rubæk.
Konkursrisiko for RUBÆK & CO. HOLDING ApS
0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 0 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 25502698
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (26 år)
- Adresse
- Lillestræde 15A
3660 Stenløse - Kommune
- Egedal
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber - Selskabskapital
- 125 t.kr.
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 1 af 26 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 100,0 % |
| Likviditetsgrad | 335.586 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 1 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 kr. | 0 kr. | 0 kr. |
| Bruttofortjeneste | -8.312 kr. | 91 t.kr. | 46 t.kr. |
| Årets resultat | -146 t.kr. | 72 t.kr. | 973 t.kr. |
| Egenkapital | 25,2 mio. kr. | 25,5 mio. kr. | 25,4 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 25,2 mio. kr. | 25,5 mio. kr. | 25,6 mio. kr. |
| Likvider | 365 t.kr. | 14 t.kr. | – |
| Kortfristet gæld | 5.000 kr. | 5.000 kr. | – |
| Skyldig skat | – | 5.000 kr. | – |
| Gns. ansatte | 0 | 0 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 167 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 145 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 176 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 152 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 144 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 171 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 147 | ||
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 140 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 152 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 146 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 82 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 138 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 133 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 143 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 158 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 138 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 157 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 148 | ||
| 01.01.2007 – 31.12.2007 | 148 | ||
| 01.01.2006 – 31.12.2006 | 81 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Christian Rubæk | Nuværende | |
| Bestyrelse | Carsten Halle | ||
| Bestyrelse | Ole Rubæk Andreasen | ||
| Bestyrelse | Christian Rubæk | ||
| Ejer (100 %) | Christian Rubæk | Nuværende | |
| Revisor | Steffen Demuth Rasmussen | ||
| Revisor | CHRISTENSEN KJÆRULFF STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Stifter | Ole Rubæk Andreasen | Nuværende | |
| Stifter | Christian Rubæk | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Christian Rubæk – 2 andre selskaber
- RUBÆK & CO. A/S Fusioneret
- RUBÆK EJENDOMME ApS Aktiv
Adressehistorik (4 flytninger)
| Lillestræde 15A, 3660 Stenløse | |
| Sankt Peders Stræde 41, kl., 1453 København K | |
| Tranemosevej 23, 3660 Stenløse | |
| c/o RUBÆK & CO. A/S, Frydensbergvej 11, 3660 Stenløse | |
| c/o RUBÆK & CO. A/S, Frydensbergvej 11, 3660 Stenløse |
Tidligere navne
| RUBÆK & CO. HOLDING ApS | – nu |
| RUBÆK OG CO. HOLDING ApS | – |
Andre virksomheder på samme adresse
- RUBÆK EJENDOMME ApS Aktiv
Lignende virksomheder i Egedal
- PLAMBECK HOLDING A/S Slangerup
- SVEKA INVEST ApS Ølstykke
- J.E.R.INVEST ApS Ølstykke
- Linnebjerg Holding ApS Stenløse
- KCC Holding ApS Smørum
- V i v a ApS Stenløse
- Heerfordt Holding ApS Smørum
- Erantis Holding ApS Smørum
- MSHP ApS Veksø Sjælland
- Nielsen Gruppen ApS Ølstykke
- Snej Kab Holding ApS Ølstykke
- Ravn Grønholt ApS Smørum
Spørgsmål og svar om RUBÆK & CO. HOLDING ApS
Er RUBÆK & CO. HOLDING ApS gået konkurs?
Nej, RUBÆK & CO. HOLDING ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for RUBÆK & CO. HOLDING ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i RUBÆK & CO. HOLDING ApS?
Christian Rubæk er direktør i RUBÆK & CO. HOLDING ApS.
Hvornår blev RUBÆK & CO. HOLDING ApS stiftet?
RUBÆK & CO. HOLDING ApS blev stiftet 12. juli 2000.
Hvad er egenkapitalen i RUBÆK & CO. HOLDING ApS?
Egenkapitalen var 25,2 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.