STENGÅRD INVEST ApS
CVR 21636274 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
STENGÅRD INVEST ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Lundby. Virksomheden er registreret i branchen udlejning af erhvervsejendomme. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 30,7 mio. kr. og et resultat på 136 t.kr..
Konkursrisiko for STENGÅRD INVEST ApS
0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 15 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 21636274
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (27 år)
- Adresse
- Dueurtvej 16
4750 Lundby - Kommune
- Vordingborg
- Branche
- Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
Konkurser i branchen: Udlejning af erhvervsejendomme - Selskabskapital
- 125 t.kr.
- Revisor
- Regnskabsfabrikanten A/S
- Revision fravalgt
- Nej
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 1 af 28 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 87,8 % |
| Likviditetsgrad | 751 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 1 |
| Direktørskift i alt | 1 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 5 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | 0 kr. | 696 kr. |
| Bruttofortjeneste | 433 t.kr. | 440 t.kr. |
| Årets resultat | 136 t.kr. | 94 t.kr. |
| Egenkapital | 30,7 mio. kr. | 30,6 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 35,0 mio. kr. | 34,8 mio. kr. |
| Likvider | 19 t.kr. | – |
| Kortfristet gæld | 312 t.kr. | – |
| Skyldig skat | 1.906 kr. | – |
| Gns. ansatte | 0 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Erklæring om udvidet gennemgang · Regnskabsfabrikanten A/S.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 104 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 158 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 123 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 171 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 179 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 179 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 111 | ||
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 94 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 149 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 150 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 154 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 135 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 140 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 95 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 86 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 94 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 138 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 97 | ||
| 01.01.2007 – 31.12.2007 | 157 | ||
| 01.01.2006 – 31.12.2006 | 92 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Anders Larsen | ||
| Bestyrelse | Jakob Woetmann Larsen | Nuværende | |
| Bestyrelse | Jonas Woetmann Larsen | Nuværende | |
| Bestyrelse | Amalie Woetmann Larsen | Nuværende | |
| Bestyrelse | Anders Larsen | ||
| Bestyrelse | Steen Marslew | ||
| Bestyrelse | Steen Marslew | ||
| Ejer (33 %) | Savoline ApS | Nuværende | |
| Ejer (33 %) | JOE Invest ApS | Nuværende | |
| Ejer (33 %) | AWL Invest ApS | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Anders Larsen | ||
| Ejer (50 %) | Anders Larsen | ||
| Ejer (15 %) | Jakob Woetmann Larsen | ||
| Ejer (15 %) | Jonas Woetmann Larsen | ||
| Ejer (15 %) | Amalie Woetmann Larsen | ||
| Ejer (25 %) | Anders Larsen | ||
| Ejer (25 %) | Jakob Woetmann Larsen | ||
| Ejer (25 %) | Jonas Woetmann Larsen | ||
| Ejer (25 %) | Amalie Woetmann Larsen | ||
| Ejer (67 %) | JAM02 Holding ApS | ||
| Ejer (100 %) | JAM02 Holding ApS | ||
| Ejer (5 %) | Jakob Woetmann Larsen | ||
| Ejer (5 %) | Jonas Woetmann Larsen | ||
| Ejer (5 %) | Amalie Woetmann Larsen | ||
| Revisor | Regnskabsfabrikanten A/S | Nuværende | |
| Revisor | REVISIONSFIRMAET FLEMMING HANSEN STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS SERVICES STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Revisor | Reviwest, Godkendt Revisionsanpartsselskab | ||
| Revisor | Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab | ||
| Revisor | BDO Holding VII, statsautoriseret revisionsaktieselskab | ||
| Revisor | BDO Holding VII, statsautoriseret revisionsaktieselskab | ||
| Stifter | Anders Larsen | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Anders Larsen – 3 andre selskaber
- Mostparken Tølløse ApS Aktiv
- Q-INTERLINE A/S Aktiv
- VALIPROS A/S Fusioneret
Adressehistorik (6 flytninger)
| Dueurtvej 16, 4750 Lundby | |
| c/o Piwo Regnskab ApS, Ålholm Parkvej 16, 4880 Nysted | |
| Marupvej 21, 4340 Tølløse | |
| Stengårdsvej 7, 4340 Tølløse | |
| c/o Q-Interline ApS, Københavnsvej 261, 4000 Roskilde | |
| Roskildevej 261, | |
| Langebjergvænget 2, 1., 4000 Roskilde |
Tidligere navne
| STENGÅRD INVEST ApS | – nu |
| STENGÅRD HOLDING ApS | – |
Andre virksomheder på samme adresse
- AWL Invest ApS Aktiv
- FLIGHT MODE ApS Aktiv
- JOE Invest ApS Aktiv
- Savoline ApS Aktiv
- piwo regnskab ApS Aktiv
Lignende virksomheder i Vordingborg
- C. ESKE HANSEN ApS Vordingborg
- C.J. Ejendomme, Vordingborg A/S Vordingborg
- Livsværk Ejendomme ApS Vordingborg
- HOP Invest ApS Præstø
- Stendysse Invest ApS Stege
- Axeltorv 13, st.tv. ApS Vordingborg
- Jesper Nielsen Consulting ApS Vordingborg
- Thun Ejendomme ApS Vordingborg
- DK Indeklima Byg ApS Kalvehave
- Stagegaard Ejendomme ApS Lundby
- Vollfred ApS Præstø
- Ingemann's Invest ApS Vordingborg
Spørgsmål og svar om STENGÅRD INVEST ApS
Er STENGÅRD INVEST ApS gået konkurs?
Nej, STENGÅRD INVEST ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for STENGÅRD INVEST ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er revisor for STENGÅRD INVEST ApS?
STENGÅRD INVEST ApS har senest anvendt Regnskabsfabrikanten A/S.
Hvornår blev STENGÅRD INVEST ApS stiftet?
STENGÅRD INVEST ApS blev stiftet 10. december 1998.
Hvad er egenkapitalen i STENGÅRD INVEST ApS?
Egenkapitalen var 30,7 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.