BREMDAL CAMPING & STRUER VANDREHJEM ApS
CVR 21533572 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
BREMDAL CAMPING & STRUER VANDREHJEM ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Struer. Virksomheden er registreret i branchen drift af campingpladser. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber, heraf 4 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på -301 t.kr. og et resultat på 164 t.kr.. Direktør: Per Munch Pedersen, Virginia Dizon Pedersen.
Konkursrisiko for BREMDAL CAMPING & STRUER VANDREHJEM ApS
0,1 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 44 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 21533572
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (27 år)
- Adresse
- Fjordvejen 12
7600 Struer - Kommune
- Struer
- Branche
- Drift af campingpladser (553000)
Konkurser i branchen: Hoteller - Selskabskapital
- 300 t.kr.
- Ansatte
- 3 (2018)
- Revisor
- Beierholm
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 4 af 27 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Ja |
| Soliditetsgrad | -7,1 % |
| Likviditetsgrad | 10 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 3 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 2 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 773 t.kr. | 292 t.kr. |
| Årets resultat | 164 t.kr. | -226 t.kr. |
| Egenkapital | -301 t.kr. | -465 t.kr. |
| Aktiver i alt | 4,2 mio. kr. | 4,3 mio. kr. |
| Likvider | 24 t.kr. | – |
| Kortfristet gæld | 2,6 mio. kr. | – |
| Gns. ansatte | 1 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · Beierholm.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 100 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 109 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 128 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 184 | For sent | |
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 189 | For sent | |
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 187 | For sent | |
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 171 | ||
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 172 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 171 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 171 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 167 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 184 | For sent | |
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 169 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 158 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 159 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 146 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 159 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 83 | ||
| 01.01.2007 – 31.12.2007 | 113 | ||
| 01.01.2006 – 31.12.2006 | 59 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Per Munch Pedersen | Nuværende | |
| Direktør | Virginia Dizon Pedersen | Nuværende | |
| Direktør | Paw Munch Pedersen | ||
| Bestyrelse | Karl Munch | ||
| Bestyrelse | Paw Munch Pedersen | ||
| Bestyrelse | Paw Munch Pedersen | ||
| Bestyrelse | Per Munch Pedersen | ||
| Ejer (50 %) | Virginia Dizon Pedersen | Nuværende | |
| Ejer (50 %) | PER MUNCH HOLDING ApS | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | PER MUNCH HOLDING ApS | ||
| Revisor | A/S AF 1/7 1998 | ||
| Revisor | NVR STRUER A/S | ||
| Revisor | RL Registreret Revisionsaktieselskab | ||
| Stifter | Karl Munch | Nuværende | |
| Stifter | Paw Munch Pedersen | Nuværende | |
| Stifter | Per Munch Pedersen | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Per Munch Pedersen – 5 andre selskaber
- PER MUNCH HOLDING ApS Aktiv
- PPM UDLEJNING ApS Aktiv
- Per Munch Pedersen Holding ApS Aktiv
- VCC Holding ApS Fusioneret
- VIBORG CARAVAN CENTER ApS Aktiv
Paw Munch Pedersen – 4 andre selskaber
- PPM UDLEJNING ApS Aktiv
- Paw Munch Holding ApS Aktiv
- VCC Holding ApS Fusioneret
- VIBORG CARAVAN CENTER ApS Aktiv
Adressehistorik (0 flytninger)
| Fjordvejen 12, 7600 Struer |
Ansatte pr. år
Andre virksomheder på samme adresse
- PER MUNCH HOLDING ApS Aktiv
- PPM UDLEJNING ApS Aktiv
Lignende virksomheder i Struer
- Emaus ApS Struer
Spørgsmål og svar om BREMDAL CAMPING & STRUER VANDREHJEM ApS
Er BREMDAL CAMPING & STRUER VANDREHJEM ApS gået konkurs?
Nej, BREMDAL CAMPING & STRUER VANDREHJEM ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for BREMDAL CAMPING & STRUER VANDREHJEM ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,2 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i BREMDAL CAMPING & STRUER VANDREHJEM ApS?
Per Munch Pedersen, Virginia Dizon Pedersen er direktører i BREMDAL CAMPING & STRUER VANDREHJEM ApS.
Hvem er revisor for BREMDAL CAMPING & STRUER VANDREHJEM ApS?
BREMDAL CAMPING & STRUER VANDREHJEM ApS har senest anvendt Beierholm.
Hvornår blev BREMDAL CAMPING & STRUER VANDREHJEM ApS stiftet?
BREMDAL CAMPING & STRUER VANDREHJEM ApS blev stiftet 15. januar 1999.
Hvad er egenkapitalen i BREMDAL CAMPING & STRUER VANDREHJEM ApS?
Egenkapitalen var -301 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.