KAMPAGNEN HOLDING ApS
CVR 21221732 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
KAMPAGNEN HOLDING ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i København Ø. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,5 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,4 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber. Seneste regnskab (30.06.2025) viser en egenkapital på -754 t.kr. og et resultat på -111 t.kr.. Direktør: Jesper Remo Sørensen.
Konkursrisiko for KAMPAGNEN HOLDING ApS
0,4 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 60 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 21221732
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (28 år)
- Adresse
- c/o Beviamo Winebar, Nordre Frihavnsgade 58
2100 København Ø - Kommune
- København
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber - Selskabskapital
- 200 t.kr.
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 0 af 27 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Ja |
| Soliditetsgrad | -101,0 % |
| Likviditetsgrad | 0 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 1 |
| Andre selskaber på adressen | 9 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Ja |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -4.994 kr. | -1.494 kr. | -2.625 kr. |
| Årets resultat | -111 t.kr. | -122 t.kr. | -39 t.kr. |
| Egenkapital | -754 t.kr. | -643 t.kr. | -520 t.kr. |
| Aktiver i alt | 747 t.kr. | 774 t.kr. | 801 t.kr. |
| Kortfristet gæld | 1,5 mio. kr. | 1,4 mio. kr. | – |
| Gns. ansatte | 0 | – | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Ingen bistand.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.07.2024 – 30.06.2025 | 129 | ||
| 01.07.2023 – 30.06.2024 | 151 | ||
| 01.07.2022 – 30.06.2023 | 164 | ||
| 01.07.2021 – 30.06.2022 | 162 | ||
| 01.07.2020 – 30.06.2021 | 153 | ||
| 01.07.2019 – 30.06.2020 | 148 | ||
| 01.07.2018 – 30.06.2019 | 155 | ||
| 01.07.2017 – 30.06.2018 | 152 | ||
| 01.07.2016 – 30.06.2017 | 151 | ||
| 01.07.2015 – 30.06.2016 | 144 | ||
| 01.07.2014 – 30.06.2015 | 154 | ||
| 01.07.2013 – 30.06.2014 | 156 | ||
| 01.07.2012 – 30.06.2013 | 170 | ||
| 01.07.2011 – 30.06.2012 | 174 | ||
| 01.07.2010 – 30.06.2011 | 171 | ||
| 01.07.2009 – 30.06.2010 | 167 | ||
| 01.07.2008 – 30.06.2009 | 167 | ||
| 01.07.2007 – 30.06.2008 | 171 | ||
| 01.07.2006 – 30.06.2007 | 171 | ||
| 01.07.2005 – 30.06.2006 | 173 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Jesper Remo Sørensen | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Jesper Remo Sørensen | Nuværende | |
| Revisor | Søren Funder Andersen | ||
| Revisor | FHR ApS | ||
| Stifter | Jesper Remo Sørensen | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Jesper Remo Sørensen – 8 andre selskaber, heraf 1 konkurs
- REPSEJ ApS Konkurs 30.08.2010
- 727 ONLINE A/S Fusioneret
- Beviamo Winebar ApS Opløst
- HELGE HØGBERG DANMARK ApS Tvangsopløst
- NEBBIOLO WINEBAR A/S Aktiv
- NET COMPLET ApS Tvangsopløst
- OMER A/S Tvangsopløst
- REMO INVEST 2006 ApS Tvangsopløst
Adressehistorik (8 flytninger)
| c/o Beviamo Winebar, Nordre Frihavnsgade 58, 2100 København Ø | |
| c/o Nebbiolo Winebar, Store Strandstræde 18, 1255 København K | |
| c/o c/o Marianne Finderup, Bjergegade 32A, st., 3000 Helsingør | |
| Sudergade 32, 3000 Helsingør | |
| Nørrevej 58, 3070 Snekkersten | |
| c/o Marianne Finderup, Nørrevænget 7, 3070 Snekkersten | |
| c/o Funder Revision, Norgesvej 2, 4700 Næstved | |
| c/o Funder Revision, Norgesvej 2, 4700 Næstved | |
| Thoravej 7, 2400 København NV |
Andre virksomheder på samme adresse
- Jensen IVS Konkurs
- ANPARTSSELSKABET AF 6. JUNI 2006 Fusioneret
- Aktieselskabet af 29.11.18 Opløst
- BEVIAMO ANCORA ApS Aktiv
- BOUTIQUE ANANAS ApS Opløst
- Beviamo Winebar ApS Opløst
- CE-CE RESTAURATIONS- OG RENOVERINGSANPARTSSELSKAB Tvangsopløst
- MACVAERK A/S Aktiv
- NUAR A/S Fusioneret
Lignende virksomheder i København
- ANTECH INVEST A/S København K
- NIELS BUCHHOLST A/S København Ø
- METROPOLITAN HOLDING ApS København S
- JOOST HOLDING ApS København K
- TENNECO HOLDINGS DANMARK ApS København V
- GENUA A/S København K
- AHM AF 1997 HOLDING ApS Nordhavn
- T. K. BOESEN HOLDING ApS København K
- Hallerup Group ApS København K
- B. EYDE-JØRGENSEN ApS København V
- BRØDR. JØRGENSEN HOLDING A/S København K
- GULDBERG EJENDOMS- OG INVESTERINGSSELSKAB A/S København N
Spørgsmål og svar om KAMPAGNEN HOLDING ApS
Er KAMPAGNEN HOLDING ApS gået konkurs?
Nej, KAMPAGNEN HOLDING ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for KAMPAGNEN HOLDING ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,5 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,4 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i KAMPAGNEN HOLDING ApS?
Jesper Remo Sørensen er direktør i KAMPAGNEN HOLDING ApS.
Hvornår blev KAMPAGNEN HOLDING ApS stiftet?
KAMPAGNEN HOLDING ApS blev stiftet 7. august 1998.
Hvad er egenkapitalen i KAMPAGNEN HOLDING ApS?
Egenkapitalen var -754 t.kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 30. juni 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.