BLUEBELLS HOLDING ApS
CVR 21158186 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
BLUEBELLS HOLDING ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Kolding. Virksomheden er registreret i branchen ikke-finansielle holdingselskaber. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber, heraf 5 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 13,9 mio. kr. og et resultat på 567 t.kr.. Direktør: Steen Petersen.
Konkursrisiko for BLUEBELLS HOLDING ApS
0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 27 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 21158186
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (28 år)
- Adresse
- Smedegade 9
6000 Kolding - Kommune
- Kolding
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Konkurser i branchen: Ikke-finansielle holdingselskaber - Selskabskapital
- 270 t.kr.
- Revisor
- ERHVERVSREVISORERNE I VEJLE ApS
- Revision fravalgt
- Nej
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 10 af 28 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 88,9 % |
| Likviditetsgrad | 21.619 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 2 |
| Andre selskaber på adressen | 13 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -40 t.kr. | -20 t.kr. | -222 t.kr. |
| Årets resultat | 567 t.kr. | 2,0 mio. kr. | 1,7 mio. kr. |
| Egenkapital | 13,9 mio. kr. | 13,3 mio. kr. | 11,3 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 15,6 mio. kr. | 14,8 mio. kr. | 12,7 mio. kr. |
| Likvider | 16 kr. | 3.428 kr. | – |
| Kortfristet gæld | 22 t.kr. | 24 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 0 | 1 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Den uafhængige revisors erklæring om udvidet gennemgang · Erhvervsrevisorerne i Vejle ApSRegistrerede revisorer.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 181 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 180 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 184 | For sent | |
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 188 | For sent | |
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 188 | For sent | |
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 190 | For sent | |
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 251 | For sent | |
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 169 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 169 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 152 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 163 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 162 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 163 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 180 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 177 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 160 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 153 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 159 | ||
| 01.01.2007 – 31.12.2007 | 170 | ||
| 01.01.2006 – 31.12.2006 | 158 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Steen Petersen | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Steen Petersen | Nuværende | |
| Revisor | ERHVERVSREVISORERNE I VEJLE ApS | Nuværende | |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Stifter | Steen Petersen | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Steen Petersen – 13 andre selskaber, heraf 2 konkurs
- Clausen & Petersen ApS under Konkurs Konkurs 23.09.1999
- S. PETERSEN BYG ApS Konkurs 09.10.2018
- BRUNGHART ENTREPRENØR OG KLOAK ApS Opløst
- C&P EJENDOMME ApS Aktiv
- HPS BYG ApS Tvangsopløst
- Kolding Ejendomsservice ApS Aktiv
- MUNKEGADE 5, KOLDING ApS Fusioneret
- MUNKEGADE 7, KOLDING ApS Fusioneret
- NIKO INVEST ApS Opløst
- PH Ejendomme ApS Aktiv
- S. PETERSEN ApS Aktiv
- SAMOX Invest A/S Aktiv
- SMEDEBAKKEN ApS Aktiv
Adressehistorik (3 flytninger)
| Smedegade 9, 6000 Kolding | |
| Jernbanegade 30, 6000 Kolding | |
| Smedegade 9, 6000 Kolding | |
| Elmelunden 1, 6000 Kolding |
Andre virksomheder på samme adresse
- S. PETERSEN BYG ApS Konkurs
- Selskabet af 20/4-2017 ApS Konkurs
- AC ENTREPRISE ApS Aktiv
- C&P EJENDOMME ApS Aktiv
- C&P Holding midlertidig ApS Fusioneret
- Isonem Kolding ApS Opløst
- JC TRADING CO. ApS Tvangsopløst
- Kolding Ejendomsservice ApS Aktiv
- MUNKEGADE 5, KOLDING ApS Fusioneret
- MUNKEGADE 7, KOLDING ApS Fusioneret
- S. PETERSEN ApS Aktiv
- SMEDEBAKKEN ApS Aktiv
- SPEED HOLDING ApS Aktiv
Lignende virksomheder i Kolding
- A.C.O HOLDING, KOLDING A/S Kolding
- ARNDT OG POULSEN HOLDING ApS Kolding
- LEIF KLING-PETERSEN HOLDING ApS Kolding
- ROLF SCHMIDT HOLDING A/S Kolding
- GITTE SKARE HOLDING ApS Kolding
- OVE RAVN. VONSILD ApS Kolding
- ALLAN KLING-PETERSEN HOLDING ApS Kolding
- ONPT HOLDING ApS Kolding
- MØLLEHEGNET HOLDING A/S Kolding
- BJERT INVEST A/S Kolding
- Voldsgaard Invest og ApS Kolding
- MJ Capital Invest ApS Vamdrup
Spørgsmål og svar om BLUEBELLS HOLDING ApS
Er BLUEBELLS HOLDING ApS gået konkurs?
Nej, BLUEBELLS HOLDING ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for BLUEBELLS HOLDING ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i BLUEBELLS HOLDING ApS?
Steen Petersen er direktør i BLUEBELLS HOLDING ApS.
Hvem er revisor for BLUEBELLS HOLDING ApS?
BLUEBELLS HOLDING ApS har senest anvendt ERHVERVSREVISORERNE I VEJLE ApS.
Hvornår blev BLUEBELLS HOLDING ApS stiftet?
BLUEBELLS HOLDING ApS blev stiftet 1. september 1998.
Hvad er egenkapitalen i BLUEBELLS HOLDING ApS?
Egenkapitalen var 13,9 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.