OVE MØLLER LAURSEN ApS
CVR 20961333 · Anpartsselskab · Under frivillig likvidation
OVE MØLLER LAURSEN ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Randers SØ. Virksomheden er registreret i branchen avl af andre dyr. Virksomheden er ikke længere aktiv (status: under frivillig likvidation). Der er offentliggjort 20 årsregnskaber, heraf 1 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2024) viser en egenkapital på 1,9 mio. kr. og et resultat på 574 t.kr..
Stamdata
- CVR-nummer
- 20961333
- Status
- Under frivillig likvidation
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- Adresse
- Klosterhøjvej 3
8960 Randers SØ - Kommune
- Randers
- Branche
- Avl af andre dyr (014800)
Konkurser i branchen: Dyrkning af korn (undtagen ris), bælgfrugter og olieholdige frø - Selskabskapital
- 125 t.kr.
- Ansatte
- 2 (2018)
- Revisor
- Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab
- Revision fravalgt
- Ja
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 1 af 27 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 57,7 % |
| Likviditetsgrad | 250 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 0 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 0 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 363 t.kr. | 682 t.kr. |
| Årets resultat | 574 t.kr. | 560 t.kr. |
| Egenkapital | 1,9 mio. kr. | 1,3 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 3,3 mio. kr. | 3,1 mio. kr. |
| Kortfristet gæld | 1,2 mio. kr. | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Andre erklæringer uden sikkerhed · Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 146 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 185 | For sent | |
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 179 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 107 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 160 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 169 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 92 | ||
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 141 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 142 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 157 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 153 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 147 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 161 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 141 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 155 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 159 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 153 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 155 | ||
| 01.01.2007 – 31.12.2007 | 135 | ||
| 01.01.2006 – 31.12.2006 | 158 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Ove Møller Laursen | ||
| Ejer (100 %) | Boet efter Ove Møller Laursen | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Ove Møller Laursen | ||
| Revisor | J.C. Nørgaard / Dansk Revision I/S | ||
| Revisor | 18. juni 2024 P/S | ||
| Revisor | REDMARK, GODKENDT REVISIONSPARTNERSELSKAB | ||
| Stifter | Ove Møller Laursen | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Ove Møller Laursen – 1 andre selskaber
- OML INVEST ApS Opløst
Adressehistorik (3 flytninger)
| Klosterhøjvej 3, 8960 Randers SØ | |
| Nøddelunden 10, 8960 Randers SØ | |
| Nøddelunden 10, 8900 Randers C | |
| Ivarsminde 13, 8900 Randers C |
Tidligere navne
| OVE MØLLER LAURSEN ApS | – nu |
| OVE MØLLER LARSEN ApS | – |
Ansatte pr. år
Lignende virksomheder i Randers
- HÆRUP VILDTOPDRÆT ApS Randers C
- JJ Mink ApS Fårup
- CLABA ApS Randers NØ
Spørgsmål og svar om OVE MØLLER LAURSEN ApS
Er OVE MØLLER LAURSEN ApS gået konkurs?
Nej, OVE MØLLER LAURSEN ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: under frivillig likvidation.
Hvem er revisor for OVE MØLLER LAURSEN ApS?
OVE MØLLER LAURSEN ApS har senest anvendt Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab.
Hvornår blev OVE MØLLER LAURSEN ApS stiftet?
OVE MØLLER LAURSEN ApS blev stiftet 25. juni 1998.
Hvad er egenkapitalen i OVE MØLLER LAURSEN ApS?
Egenkapitalen var 1,9 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2024.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.