ENSLEV, TØMRER & SNEDKER ApS
CVR 19183505 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
ENSLEV, TØMRER & SNEDKER ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Marslev. Virksomheden er registreret i branchen tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.03.2026) viser en egenkapital på 1,8 mio. kr. og et resultat på -101 t.kr.. Direktør: John Enslev, Martin Erlund Enslev.
Konkursrisiko for ENSLEV, TØMRER & SNEDKER ApS
0,1 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 38 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 19183505
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (30 år)
- Adresse
- c/o John Enslev, Vinkelvej 19B
5290 Marslev - Kommune
- Kerteminde
- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
Konkurser i branchen: Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed - Selskabskapital
- 200 t.kr.
- Ansatte
- 27 (2018)
- Revisor
- EY Godkendt Revisionspartnerselskab
- Revision fravalgt
- Nej
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 0 af 30 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 19,9 % |
| Likviditetsgrad | 120 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 1 |
| Direktørens tidligere konkurser | 2 |
| Andre selskaber på adressen | 0 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2026 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 13,9 mio. kr. | 13,7 mio. kr. | 12,7 mio. kr. |
| Årets resultat | -101 t.kr. | -804 t.kr. | 843 t.kr. |
| Egenkapital | 1,8 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 2,7 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 9,1 mio. kr. | 5,6 mio. kr. | 6,6 mio. kr. |
| Likvider | 642 t.kr. | 1,0 mio. kr. | – |
| Kortfristet gæld | 7,3 mio. kr. | 3,7 mio. kr. | – |
| Gns. ansatte | 29 | 30 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Erklæring om udvidet gennemgang · EY Godkendt Revisionspartnerselskab.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.04.2025 – 31.03.2026 | 157 | ||
| 01.04.2024 – 31.03.2025 | 157 | ||
| 01.04.2023 – 31.03.2024 | 180 | ||
| 01.04.2022 – 31.03.2023 | 172 | ||
| 01.04.2021 – 31.03.2022 | 89 | ||
| 01.04.2020 – 31.03.2021 | 153 | ||
| 01.04.2019 – 31.03.2020 | 168 | ||
| 01.04.2018 – 31.03.2019 | 152 | ||
| 01.04.2017 – 31.03.2018 | 163 | ||
| 01.04.2016 – 31.03.2017 | 158 | ||
| 01.04.2015 – 31.03.2016 | 160 | ||
| 01.04.2014 – 31.03.2015 | 161 | ||
| 01.04.2013 – 31.03.2014 | 149 | ||
| 01.04.2012 – 31.03.2013 | 155 | ||
| 01.04.2011 – 31.03.2012 | 172 | ||
| 01.04.2010 – 31.03.2011 | 161 | ||
| 01.04.2009 – 31.03.2010 | 147 | ||
| 01.04.2008 – 31.03.2009 | 126 | ||
| 01.04.2007 – 31.03.2008 | 177 | ||
| 01.04.2006 – 31.03.2007 | 88 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | John Enslev | Nuværende | |
| Direktør | Martin Erlund Enslev | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | LONGSHUSE ApS | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | John Enslev | ||
| Revisor | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | Nuværende | |
| Revisor | Ingrid Christine Jensen | ||
| Stifter | John Enslev | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
John Enslev – 1 andre selskaber
- LONGSHUSE ApS Aktiv
Martin Erlund Enslev – 3 andre selskaber, heraf 2 konkurs
- CUCKOO HOLDING ApS Konkurs 19.05.2016
- KITCINO ApS Konkurs 19.05.2016
- LONGSHUSE ApS Aktiv
Adressehistorik (3 flytninger)
| c/o John Enslev, Vinkelvej 19B, 5290 Marslev | |
| Vinkelvej 19B, 5290 Marslev | |
| Hollufgårdsvej 17, 5260 Odense S | |
| Lundebakken 24, 5250 Odense SV |
Tidligere navne
| ENSLEV, TØMRER & SNEDKER ApS | – nu |
| CHR. ENSLEV. TØMRER & SNEDKER ApS | – |
Ansatte pr. år
Lignende virksomheder i Kerteminde
- H.C. HANSEN & SØN APS Munkebo
- T.R Service ApS Marslev
- Windeballe ApS Kerteminde
- MP Byg og Entreprise ApS Kerteminde
- Orthmann Gruppen ApS Munkebo
- A&B.Construct ApS Rynkeby
- Tømrermester Brøndum ApS Kerteminde
- Mølkjær Snedkerværksted ApS Kerteminde
- Brandt Ventures ApS Kerteminde
- White Frog Byg & Montage ApS Kerteminde
- Tømrermester Bjerregaard ApS Kerteminde
- John Klokker Holding ApS Kerteminde
Spørgsmål og svar om ENSLEV, TØMRER & SNEDKER ApS
Er ENSLEV, TØMRER & SNEDKER ApS gået konkurs?
Nej, ENSLEV, TØMRER & SNEDKER ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for ENSLEV, TØMRER & SNEDKER ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,1 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,1 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i ENSLEV, TØMRER & SNEDKER ApS?
John Enslev, Martin Erlund Enslev er direktører i ENSLEV, TØMRER & SNEDKER ApS.
Hvem er revisor for ENSLEV, TØMRER & SNEDKER ApS?
ENSLEV, TØMRER & SNEDKER ApS har senest anvendt EY Godkendt Revisionspartnerselskab.
Hvornår blev ENSLEV, TØMRER & SNEDKER ApS stiftet?
ENSLEV, TØMRER & SNEDKER ApS blev stiftet 1. april 1996.
Hvad er egenkapitalen i ENSLEV, TØMRER & SNEDKER ApS?
Egenkapitalen var 1,8 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. marts 2026.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.