SØREN NITSCHKES ANPARTSSELSKAB
CVR 11835589 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
SØREN NITSCHKES ANPARTSSELSKAB er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Kolding. Virksomheden er registreret i branchen tandlægers aktiviteter. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber, heraf 5 mere end seks måneder efter regnskabsårets udløb. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 6,4 mio. kr. og et resultat på 136 t.kr.. Direktør: Søren Nitschke.
Konkursrisiko for SØREN NITSCHKES ANPARTSSELSKAB
0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 0 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 11835589
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (38 år)
- Adresse
- Heimdalsvej 1
6000 Kolding - Kommune
- Kolding
- Branche
- Tandlægers aktiviteter (862300)
Konkurser i branchen: Praktiserende tandlæger - Selskabskapital
- 250 t.kr.
- Ansatte
- 0 (1998)
- Revisor
- Cedra Godkendt Revisionsaktieselskab
- Revision fravalgt
- Nej
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 8 af 30 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 95,5 % |
| Likviditetsgrad | 1.708 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 2 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 0 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | -12 t.kr. | -11 t.kr. | -9.664 kr. |
| Årets resultat | 136 t.kr. | 60 t.kr. | 1,4 mio. kr. |
| Egenkapital | 6,4 mio. kr. | 6,4 mio. kr. | 6,4 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 6,7 mio. kr. | 7,0 mio. kr. | 8,0 mio. kr. |
| Likvider | 508 t.kr. | 554 t.kr. | – |
| Kortfristet gæld | 298 t.kr. | 642 t.kr. | – |
| Skyldig skat | – | 0 kr. | – |
| Gns. ansatte | 0 | – | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Erklæring om udvidet gennemgang · Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 180 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 183 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 186 | For sent | |
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 186 | For sent | |
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 186 | For sent | |
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 186 | For sent | |
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 245 | For sent | |
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 151 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 152 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 150 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 152 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 142 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 151 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 150 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 131 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 160 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 153 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 153 | ||
| 01.01.2007 – 31.12.2007 | 153 | ||
| 01.07.2005 – 31.12.2006 | 157 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Søren Nitschke | Nuværende | |
| Direktør | Erik Væring | ||
| Direktør | Norman Jørgensen | ||
| Bestyrelse | Søren Nitschke | ||
| Bestyrelse | Jens Laursen | ||
| Bestyrelse | Norman Jørgensen | ||
| Ejer (100 %) | Søren Nitschke | Nuværende | |
| Revisor | Cedra Godkendt Revisionsaktieselskab | Nuværende | |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Revisor | DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | ||
| Revisor | DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB | ||
| Stifter | Erik Væring | Nuværende | |
| Stifter | Søren Nitschke | Nuværende | |
| Stifter | Norman Jørgensen | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Søren Nitschke – 6 andre selskaber, heraf 3 konkurs
- CCI-CALBAR CONTRACTING INTERNATIONAL A/S Konkurs 08.11.2004
- DSA af 17. oktober 2017 ApS Konkurs 05.01.2021
- SIBOLA A/S Konkurs 15.12.2000
- ASX 9281 ApS Tvangsopløst
- KINGS KOLDING ApS Opløst
- TANDLÆGERNE VED SLOTSSØEN ApS Aktiv
Norman Jørgensen – 1 andre selskaber
- ASX 9281 ApS Tvangsopløst
Adressehistorik (1 flytninger)
| Heimdalsvej 1, 6000 Kolding | |
| Jernbanegade 5, 6000 Kolding |
Tidligere navne
| SØREN NITSCHKES ANPARTSSELSKAB | – nu |
| TANDLÆGERNE JERNBANEGADE 5, KOLDING, ApS | – |
Ansatte pr. år
Lignende virksomheder i Kolding
- Tandholdet ApS Kolding
- Tandplejer Delvin Gören Holding ApS Kolding
- Tandlægeselskabet Tandlægen.dk - Kolding 1 ApS Kolding
- Tandlægeholdingselskabet Kolding ApS Kolding
- Tandlægeholdingselskabet Henrik Hedegaard ApS Kolding
- TANDLÆGE KAREN BACHMANN ApS Kolding
- Tandlægeselskabet GODT SMIL KOLDING ApS Kolding
- TANDLÆGEHOLDINGSELSKABET ANNE KOCK ApS Kolding
- TANDLÆGE MICHAEL SCHOOP ApS Kolding
- TANDLÆGE UFFE VANG HJELM ApS Kolding
- TANDLÆGERNE VED SLOTSSØEN ApS Kolding
- TANDLÆGE HELLE DAHL ApS Kolding
Spørgsmål og svar om SØREN NITSCHKES ANPARTSSELSKAB
Er SØREN NITSCHKES ANPARTSSELSKAB gået konkurs?
Nej, SØREN NITSCHKES ANPARTSSELSKAB er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for SØREN NITSCHKES ANPARTSSELSKAB?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i SØREN NITSCHKES ANPARTSSELSKAB?
Søren Nitschke er direktør i SØREN NITSCHKES ANPARTSSELSKAB.
Hvem er revisor for SØREN NITSCHKES ANPARTSSELSKAB?
SØREN NITSCHKES ANPARTSSELSKAB har senest anvendt Cedra Godkendt Revisionsaktieselskab.
Hvornår blev SØREN NITSCHKES ANPARTSSELSKAB stiftet?
SØREN NITSCHKES ANPARTSSELSKAB blev stiftet 14. januar 1988.
Hvad er egenkapitalen i SØREN NITSCHKES ANPARTSSELSKAB?
Egenkapitalen var 6,4 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.