ANDERSEN & LARSEN. FLAMMESKÆRERI ApS
CVR 11158609 · Anpartsselskab · Aktiv · Lav risiko
ANDERSEN & LARSEN. FLAMMESKÆRERI ApS er et anpartsselskab, stiftet , med adresse i Ishøj. Virksomheden er registreret i branchen fremstilling af andre færdige metalprodukter i.a.n.. Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder, hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber. Der er offentliggjort 20 årsregnskaber. Seneste regnskab (31.12.2025) viser en egenkapital på 9,1 mio. kr. og et resultat på 2,9 mio. kr.. Direktør: Jimmy Larsen.
Konkursrisiko for ANDERSEN & LARSEN. FLAMMESKÆRERI ApS
0,0 × gennemsnittet (1,41 %) · højere risiko end 6 % af aktive danske selskaber
Øger risikoen
Mindsker risikoen
Faktorerne viser, hvor ofte selskaber med samme kendetegn er gået konkurs sammenlignet med gennemsnittet (“lift”). Risikoen er et statistisk estimat fra en model trænet på 141.000+ danske konkurser (AUC 0,93) – ikke en kreditvurdering. Læs om metoden.
Stamdata
- CVR-nummer
- 11158609
- Status
- Aktiv
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Stiftet
- (39 år)
- Adresse
- Brogrenen 12
2635 Ishøj - Kommune
- Ishøj
- Branche
- Fremstilling af andre færdige metalprodukter i.a.n. (259900)
Konkurser i branchen: Maskinforarbejdning - Selskabskapital
- 200 t.kr.
- Ansatte
- 10 (2018)
- Revisor
- REDMARK, GODKENDT REVISIONSPARTNERSELSKAB
- Revision fravalgt
- Nej
Advarselstegn
| Regnskaber indsendt for sent | 1 af 31 |
| Mangler regnskab | Nej |
| Negativ egenkapital | Nej |
| Soliditetsgrad | 51,2 % |
| Likviditetsgrad | 169 % |
| Flytninger (seneste 2 år) | 0 |
| Direktørskift i alt | 4 |
| Direktørens tidligere konkurser | 0 |
| Andre selskaber på adressen | 5 |
| Usikkerhed om fortsat drift | Nej |
Regnskab og nøgletal
| Regnskabsår | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Bruttofortjeneste | 9,7 mio. kr. | 8,8 mio. kr. | 9,9 mio. kr. |
| Årets resultat | 2,9 mio. kr. | 2,2 mio. kr. | 3,0 mio. kr. |
| Egenkapital | 9,1 mio. kr. | 3,1 mio. kr. | 12,9 mio. kr. |
| Aktiver i alt | 17,7 mio. kr. | 15,0 mio. kr. | 22,9 mio. kr. |
| Likvider | 3,4 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | – |
| Kortfristet gæld | 8,5 mio. kr. | 11,7 mio. kr. | – |
| Skyldig skat | 851 t.kr. | 652 t.kr. | – |
| Gns. ansatte | 12 | 13 | – |
Seneste regnskab: Regnskabsklasse B · revisors erklæring: Erklæring om udvidet gennemgang · Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab.
Indsendte årsrapporter
| Regnskabsperiode | Offentliggjort | Dage efter periodens udløb | |
|---|---|---|---|
| 01.01.2025 – 31.12.2025 | 180 | ||
| 01.01.2024 – 31.12.2024 | 157 | ||
| 01.01.2023 – 31.12.2023 | 101 | ||
| 01.01.2022 – 31.12.2022 | 142 | ||
| 01.01.2021 – 31.12.2021 | 130 | ||
| 01.01.2020 – 31.12.2020 | 160 | ||
| 01.01.2019 – 31.12.2019 | 161 | ||
| 01.01.2018 – 31.12.2018 | 127 | ||
| 01.01.2017 – 31.12.2017 | 162 | ||
| 01.01.2016 – 31.12.2016 | 150 | ||
| 01.01.2015 – 31.12.2015 | 153 | ||
| 01.01.2014 – 31.12.2014 | 152 | ||
| 01.01.2013 – 31.12.2013 | 156 | ||
| 01.01.2012 – 31.12.2012 | 162 | ||
| 01.01.2011 – 31.12.2011 | 158 | ||
| 01.01.2010 – 31.12.2010 | 160 | ||
| 01.01.2009 – 31.12.2009 | 152 | ||
| 01.01.2008 – 31.12.2008 | 172 | ||
| 01.01.2007 – 31.12.2007 | 136 | ||
| 01.01.2006 – 31.12.2006 | 179 |
Årsrapporten skal være modtaget af Erhvervsstyrelsen senest 5 måneder efter regnskabsårets udløb. Vi markerer rapporter offentliggjort mere end 6 måneder efter som “for sent”.
Ledelse, ejere og revisor
| Rolle | Navn | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| Direktør | Jimmy Larsen | Nuværende | |
| Direktør | Mogens Larsen | ||
| Direktør | Per Emil Hasselbalch Stakemann | ||
| Direktør | Jimmy Larsen | ||
| Ejer (100 %) | JP Larsen Invest ApS | Nuværende | |
| Ejer (100 %) | Jimmy Larsen | ||
| Ejer (100 %) | JIMMY LARSEN HOLDING ApS | ||
| Ejer (67 %) | Jimmy Larsen Invest ApS | ||
| Revisor | REDMARK, GODKENDT REVISIONSPARTNERSELSKAB | Nuværende | |
| Revisor | Erik Tronborg Andersen | ||
| Revisor | E.H. AF 1993 A/S | ||
| Revisor | Ole Baandrup | ||
| Stifter | VX 10.312 ApS | Nuværende |
Direktørernes øvrige selskaber
Jimmy Larsen – 4 andre selskaber
- EJENDOMSSELSKABET BROGRENEN 12, ISHØJ ApS Aktiv
- JIMMY LARSEN HOLDING ApS Fusioneret
- JP Larsen Invest ApS Aktiv
- Jimmy Larsen Invest ApS Aktiv
Mogens Larsen – 2 andre selskaber
Per Emil Hasselbalch Stakemann – 45 andre selskaber, heraf 45 konkurs
- "HEDEVANG MØBLER A/S" Konkurs 27.11.1990
- "J.A.M. TRANSPORTBÅND A/S" Konkurs 18.08.1993
- "NELLE'S RENGØRING A/S" Konkurs 16.07.1990
- 'HG 405 PAVIA AF HIRTSHALS ApS' Konkurs 04.07.2007
- 'ZOO-TEX ApS' Konkurs 25.11.2016
- 02 HOLDING A/S Konkurs 16.10.2008
- 09.28 ANNO 2007 ApS Konkurs 13.02.2009
- 1/7 1987 A/S Konkurs 21.08.2003
- 100 GB ApS Konkurs 05.05.1994
- 11 DESIGN A/S Konkurs 28.04.2015
- 1356 INVEST ApS Konkurs 08.04.2011
- 15/11 1990 A/S Konkurs 11.10.1994
- 15689382 ApS Konkurs 26.06.2017
- 19.09.2021 ApS Konkurs 08.12.2023
- 23/5 914 ApS Konkurs 25.06.1991
- 3 X 65 SERVICE ApS Konkurs 03.03.1997
- 3 X P A/S Konkurs 10.09.1990
- 31.12.2007 X A/S Konkurs 28.10.2008
- 3B DEVELOPMENT GROUP ApS Konkurs 02.11.2006
- 4 FONTANE ApS Konkurs 02.10.2002
- 4A MANAGEMENT ApS Konkurs 07.05.1992
- 7 9 13 FORSIKRINGSERVICE ApS Konkurs 20.03.2024
- A - INFORMATIK A/S Konkurs 09.10.2013
- A J J FINANS NR. 1 ApS Konkurs 23.02.1995
- A'SHARQ TV ApS Konkurs 26.11.1992
- A-T SPECIALENTREPRICE ApS Konkurs 03.08.2001
- A. K. OLIE ApS Konkurs 18.11.2008
- A. UNO ApS Konkurs 19.01.1996
- A.B. BYG ApS Konkurs 04.12.1996
- A.H. GRAFIK ApS Konkurs 23.01.1990
Adressehistorik (0 flytninger)
| Brogrenen 12, 2635 Ishøj |
Tidligere navne
| ANDERSEN & LARSEN. FLAMMESKÆRERI ApS | – nu |
| ApS KBUS 8 NR 2704 | – |
Ansatte pr. år
Andre virksomheder på samme adresse
- ANPATSSELSKABET AF 5/11 1987 Opløst
- EJENDOMSSELSKABET BROGRENEN 12, ISHØJ ApS Aktiv
- JIMMY LARSEN HOLDING ApS Fusioneret
- JP Larsen Invest ApS Aktiv
- Jimmy Larsen Invest ApS Aktiv
Spørgsmål og svar om ANDERSEN & LARSEN. FLAMMESKÆRERI ApS
Er ANDERSEN & LARSEN. FLAMMESKÆRERI ApS gået konkurs?
Nej, ANDERSEN & LARSEN. FLAMMESKÆRERI ApS er ikke registreret som konkursramt i CVR. Status er: aktiv.
Hvad er konkursrisikoen for ANDERSEN & LARSEN. FLAMMESKÆRERI ApS?
Vores model estimerer en konkursrisiko på 0,0 % inden for de næste 12 måneder (lav risiko), hvilket er 0,0 gange gennemsnittet for danske selskaber.
Hvem er direktør i ANDERSEN & LARSEN. FLAMMESKÆRERI ApS?
Jimmy Larsen er direktør i ANDERSEN & LARSEN. FLAMMESKÆRERI ApS.
Hvem er revisor for ANDERSEN & LARSEN. FLAMMESKÆRERI ApS?
ANDERSEN & LARSEN. FLAMMESKÆRERI ApS har senest anvendt REDMARK, GODKENDT REVISIONSPARTNERSELSKAB.
Hvornår blev ANDERSEN & LARSEN. FLAMMESKÆRERI ApS stiftet?
ANDERSEN & LARSEN. FLAMMESKÆRERI ApS blev stiftet 1. september 1987.
Hvad er egenkapitalen i ANDERSEN & LARSEN. FLAMMESKÆRERI ApS?
Egenkapitalen var 9,1 mio. kr. ifølge regnskabet for perioden der sluttede 31. december 2025.
Kilde: CVR og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Oplysningerne opdateres løbende.